Hanoi best photo
Azja Vlog Wietnam

5 atrakcji Hanoi w 2 dni

Kiedy wyjeżdżałem z Hanoi po dwóch dniach pobytu to czułem się jak dziecko, któremu zabrano lizaka i to zanim zdążyło odwinąć papierek… Widzieliście kiedyś minę takiego dziecka? To wiecie o co chodzi. W każdym razie, dwa dni to zdecydowanie za krótko, aby móc delektować się widokiem, smakiem i zapachem stolicy Wietnamu. Niemniej życie jest życiem i czasami po prostu trzeba pędzić dalej. Zapraszam na krótką listę największych atrakcji turystycznych Hanoi.

AirCashBack - uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Zobacz też naszą relację wideo z Hanoi!

1. Wycieczka rikszami po Hanoi Old Quater

Nie ma przyjemniejszego i szybszego sposobu aby zwiedzić centralną dzielnicę Hanoi. Bo niby jak? Na piechotę za długo, skuterem za szybko. Jadąc rikszą ma się bezpośredni kontakt z ulicą. Pokonując powoli wąskie ulice Dzielnicy Zero nie tylko poznasz charakterystyczną architekturę głębokiej zabudowy, ale także oswoisz się z ruchem ulicznym z bezpiecznej perspektywy. To świetny i tani sposób aby rozpocząć zwiedzanie Hanoi. A panowie rikszarze bardzo mili. Pokażą na co zwrócić uwagę, gdzie cyknąć zdjęcie. Warto dorzucić drobny napiwek.

Ulice Hanoi Old Quater
Ulice Hanoi Old Quater
Ulice Hanoi Old Quater
Pamiątki propagandowe
Ulice w Hanoi
Charakterystyczna zabudowa
Hanoi skuter
Niektórzy usną wszędzie
navigate_before
navigate_next

2. Mauzoleum Ho Chi Minha

Na wstępie zaznaczę, że akurat było zamknięte. Pech to pech. Chociaż przewiduję, że bez takiego ładunku emocjonalnego jaki mają Wietnamczycy, obejrzenie wujka Ho, mogłoby nie zrobić na mnie aż takiego wrażenia. Natomiast mauzoleum z zewnątrz wraz z ogromnym placem i podniosłą atmosferą panująca wśród zwiedzających to jest to co budzi ciekawość turystów. Aby wejść na plac trzeba swoje odstać w długiej kolejce. Następnie jest kontrola bezpieczeństwa podobna do tej lotniskowej. Jeżeli chcesz wejść do mauzoleum to tak również jest kolejka. Na placu nie bardzo można filmować. Po drugim, acz uprzejmym ostrzeżeniu, zaprzestałem. Można natomiast robić zdjęcia. Wstęp jest bezpłatny.

Jeżeli wybierasz się do mauzoleum Ho Chi Minha – tutaj znajdziesz sprawdzone informacje

Tłumy zwiedzających przed mauzoleum Ho Chi Minha
Tłumy zwiedzających przed mauzoleum Ho Chi Minha
Kolejka na plac mauzoleum Ho Chi Minha
Kolejka na plac mauzoleum Ho Chi Minha
Plac przy mauzoleum Ho Chi Minha
Plac przy mauzoleum Ho Chi Minha
Flagi z sierpem i młotem na placu obok mauzoleum Ho Chi Minha
Flagi z sierpem i młotem na placu obok mauzoleum Ho Chi Minha
Mauzoleum Ho Chi Minha
Mauzoleum Ho Chi Minha
Narodowa agencja rządowa Hanoi
Budynek narodowej agencji rządowej w Hanoi
navigate_before
navigate_next

3. Świątynia literatury

Świątynia literatury poświęcona Konfucjuszowi przyciąga studentów, którzy przychodzą tutaj aby zapewnić sobie powodzenie lub podziękować po zdanych egzaminach. To co zwróciło moją uwagę to cisza i spokój w obrębie murów. Za nimi znajdują się przecież gwarne ulice centrum miasta. Świetne miejsce aby się wyciszyć. Cena wejściówki 20.000 Dongów.

Więcej informacji o Świątyni – tutaj

 

Świątynia Literatury Hanoi
Studenci celebrują zdane egzaminy w Świątyni Literatury
Świątyniq Literatury w Hanoi
Przejście pomiędzy pierwszym i drugim placem w Świątyni Literatury w Hanoi
navigate_before
navigate_next

4. Wodny teatr lalek Thang Long

Przedstawienia kukiełek w wodzie są głęboko zakorzenione w tradycji wietnamskiej. Sceny odgrywane przez aktorów kierujących swoimi postaciami obrazują przeważnie życie farmerów uprawiających ryż, ich relacje z możnowładcami a także zwierzęta i różnego rodzaju bóstwa z obowiązkowym rzecz jasna smokiem. Całość odgrywana jest przy akompaniamencie muzyki wykonywanej na tradycyjnych wietnamskich instrumentach. Świetna okazja oby poznać kulturę i muzykalność narodu wietnamskiego. Wejście 60.000 – 100.000 Dongów.

Godziny otwarcia i inne informacje – tutaj

Wodny teatr lalek
Wodny teatr lalek

5 – Okolice jeziora Hoan Kiem wieczorem

Po oswojeniu się z ulicami Hanoi warto wyjść do ludzi. Nie ma na to lepszego miejsca niż okolice jeziora Hoan Kiem. Wspólnie z Sylwią polecam szczególnie wieczorem. Możecie tu liczyć na kolejną dawkę kultury w postaci ulicznych występów granych, śpiewanych a czasem nawet tańczonych. Do tego kolorowe neony, masa barów i restauracji. Świetne miejsce na zakończenie dnia i podsumowanie zwiedzania.

Pokaz Tańców Hanoi
Pokaz tańców towarzyskich na placu przy jez. Hoan Kiem
Hoan Kiem Hanoi Prosto o podróżach - blog podróżniczy
Ekipa PoP:) Świątynia Ngoc Son na jeziorze Hoan Kiem w tle
Hoan Kiem Hanoi
Świątynia Ngoc Son na jeziorze Hoan Kiem
navigate_before
navigate_next

Dajcie znać, co myślicie o Hanoi? Jakie inne atrakcje polecacie? Piszcie, wysyłajcie zdjęcia. Niech się dzieje! Niech się dzieje tyle co w Hanoi! >-) Jeżeli wybieracie się na zwiedzanie Wietnamu to powinien Was zainteresować też ten wpis – Zatoka Ha Long moim okiem – czy warto?

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 3 =