Dania Europa

Weekendowa wycieczka do Kopenhagi – jaki środek transportu wybrać, co zobaczyć?

Artykuł sponsorowany

Riwiera Turecka, Słoneczny Brzeg czy greckie wyspy to jedne z popularniejszych wakacyjnych wyborów Polaków. Nie każdy jest jednak zwolennikiem leżenia na plaży i sączenia drinków z palemką. Zależy Ci na zwiedzaniu oraz niespotykanych widokach, a masz tylko wolny, dłuższy weekend? Kopenhaga w połączeniu ze Szwecją będzie idealnym wyborem dla Ciebie. Ze Stena Line dopłyniesz do celu – odbijamy w stronę Skandynawii!

Weekend w Kopenhadze – jak dotrzeć do stolicy Danii?

Patrząc na mapę, Dania wcale nie wydaje się aż tak odległa od Polski. Wiele jednak zależy od tego, do którego miasta chcemy dokładnie dojechać. W przypadku Kopenhagi trzeba dokładnie zaplanować podróż – szczególnie z perspektywy turystycznej. Do stolicy Danii można dotrzeć tradycyjnie samochodem przez Niemcy. Niestety całej drogi nie da się pokonać be wysiadania z auta. Konieczna jest przeprawa promem. Podróż trwa wtedy ok. 15 godzin, więc potrafi zmęczyć nawet wytrwałego kierowcę. Sił musi jeszcze wystarczyć na zwiedzanie, a czas goni! I tutaj pada pytanie: Kopenhaga w weekend, czy to w ogóle możliwe? Trasę można pokonać szybciej o kilka godzin, wybierając prom.

Ciekawostka:

Według danych Stena Line w każdym roku ok. 0,5 miliona pasażerów podróżuje promem z Gdyni do południowej części Szwecji i spędza weekend w Kopenhadze oraz okolicznych miejscowościach.

Szwedzki koncern promowy Stena Line przygotował wyjątkową trasę z Gdyni do Karlskrony w połączeniu z eskapadą autokarową po lądzie. W trakcie 3 dni zwiedzisz nie tylko Kopenhagę – wycieczki obejmują również południową Szwecję. Dzięki temu zyskasz bagaż nowych doświadczeń, niezapomniane wspomnienia oraz setkę wrażeń. Poznasz kulturę i widoki, z którymi do tej pory nie miałeś w Polsce styczności. To się nazywa prawdziwe morze możliwości!

Zainteresowany weekendem w Kopenhadze? Sprawdź wolne terminy i płyń ku przygodzie: https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/kopenhaga-i-malmo

Kopenhaga na weekend – jakie czekają Cię atrakcje?

Popularnym wyborem turystów jest wycieczka Świnoujście – Kopenhaga – Malmö. Nie jest to jednak jedyna opcja. Jeśli do dyspozycji masz wyłącznie weekend, Kopenhagę możesz również zwiedzić, zaczynając swoją podróż w Gdyni. Zależy Ci na dobrze zorganizowanej i komfortowej wycieczce?

Płynąc ze Stena Line:

  1. Prześpisz 2 noce w wygodnej, 2-osobowej kabinie wewnętrznej z łazienką oraz telewizorem.
  2. Pierwszy dzień spędzisz w południowej Szwecji i zasmakujesz nocnego życia w urokliwym Malmö.
  3. Wisienką na torcie Twojego weekendu w Kopenhadze będzie stolica Danii oraz jej niepowtarzalny klimat, który odbiega od europejskich standardów.

Weekend w Kopenhadze – wycieczki w Szwecji

Wydaje Ci się, że 1 dzień to mało? Dobrze zorganizowany czas to gwarancja efektywnego i pełnego niespodzianek zwiedzania. Na pewno się nie zawiedziesz, bo atrakcji nie brakuje!

  • Kullaberg – rezerwat przyrody i skalisty przylądek z widokami na cieśninę Kattegat; ten punkt widokowy naprawdę zabiera dech w piersi nawet najmniej wrażliwym!
  • Helsingborg i wieża Kärnan – jedyna pamiątka po dawnej twierdzy kontrolującej ruch morski do portu bałtyckiego.
  • Malmö – urokliwe, 300-tysięczne miasteczko, które skradnie Twoje serce i oczaruje nocą.

Kopenhaga – wycieczka jednodniowa

Stolica Danii to ostatni punkt wycieczki proponowanej przez Stena Line. Jak się tam dostaniesz? Razem z pozostałymi podróżującymi pokonasz autokarem 8-kilometrowy most Øresundsbron – niespotykana atrakcja i przeżycia z gwarancją świetnych widoków! Podczas weekendu w Kopenhadze trafisz do królewskiej rezydencji Amalienborg, zwiedzisz zamek Christiansborg oraz będziesz podziwiać rzeźbę Małej Syrenki na molo Langelinje.

Ciekawostka:

Inspiracją dla powstania rzeźby Małej Syrenki jest baśń Hansa Christiana Andersena o nimfie, która zdecydowała się zrezygnować z morskiego życia z miłości do księcia mieszkającego na lądzie.

Obawiasz się, że taka ilość atrakcji to dla Ciebie zbyt wiele i nie podołasz? Spokojnie, weekend w Kopenhadze to nie tylko intensywne zwiedzanie. To również szampańska zabawa do białego rana na pokładzie promu Stena Line.

Kopenhaga – wycieczki na szybko czy na dłużej?

Zastanawiasz się, ile dokładnie powinna trwać taka wycieczka do Kopenhagi? 3 dni mogą nie wystarczyć. Sama przeprawa promem do Szwecji trwa 10,5 godziny w jedną stronę. Trzeba również uwzględnić czas podróży autokarem między konkretnymi punktami zwiedzania. Aby na spokojnie wszystko zobaczyć, a szczególnie urokliwą stolicę, warto zarezerwować jeszcze jeden dzień. Dlatego też Stena Line proponuje 4-dniową przygodę, czyli Kopenhaga na weekend. Dzięki temu podróżni mają czas zarówno na kolekcjonowanie doświadczeń, zabawę, jak i odpoczynek.

3 Responses

  1. Muszę przyznać, że właśnie wybraliście mi cel jesiennej podróży! Wakacje spędziłam w Polsce, ale chyba czuję się gotowa na wyjazd za granicę. Latem pojechałam ze znajomymi nad jezioro Powidzkie, gdzie zatrzymaliśmy się w https://wakacjeuslawka.pl/. Jeśli szukacie spokojnej, niezatłoczonej plaży, atrakcji dla każdego członka rodziny i taniego noclegu Powidz na pewno Wam się spodoba. A ja teraz idę pakować plecak i płynę do Kopenhagi!

  2. Niebawem czeka mnie Kopenhaga. Dzięki za pożyteczny wpis. Niestety nie statkiem. A to też jest jedna z pozycji na mojej wish list – przepłynąć Bałtyk na północ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + osiem =