Almunecar panorama z drona
Andaluzja Hiszpania

Almuñécar, wakacyjny kurort z hiszpańskim charakterem [wideo]

Almuñécar to niewielkie miasteczko położone na południu Hiszpanii na wybrzeżu Costa Tropical. To idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy chcą połączyć błogie “nic nie robienie” ze zwiedzaniem.W Almuñécar bowiem każdy znajdzie coś dla siebie, miłośnicy leniuchowania – malownicze plaże, długą promenadę idealną do spacerów, a to wszystko usytuowane na tle gór – słowem czego chcieć więcej… Entuzjaści zwiedzania też nie będą się nudzić. Almuñécar potrafi zadziwić ilością atrakcji… Jeśli zastanawiacie się które miasteczko w Andaluzji wybrać, koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

AirCashBack - uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Almuñécar z lotu ptaka

Zapraszamy na krótki film z drona pokazujący plażę i okolice promenady.

Kiedy jechać do Almuñécar?

Południowe wybrzeża Hiszpanii to prawdopodobnie jedno z tych miejsc w Europie, gdzie zawsze świeci słońce. Planując swoje wakacje śmiało możecie patrzeć nie tylko na miesiące wakacyjne, zwłaszcza jeśli od 30 stopni zdecydowanie wolicie 23-25. Pamiętajcie jednak, że temperatura wody w kwietniu, maju może sprzyjać nieco krótszym kąpielą. Za to wrzesień powinien być idealny dla amatorów kąpieli słonecznych i morskich. Co ciekawe zaledwie godzinę drogi od miasteczka rozciągają się szczyty Sierra Nevada, na których zimą można z powodzeniem szusować, a wieczorem delektować się zachodami słońca na jednej z plaż.

Zachody słońca w Almuñécar w naszym obiektywie

Plażowanie w Almunecar

Na ilość plaż w Almunecar nie powinien chyba nikt narzekać. W trakcie naszego spaceru po promenadzie naliczyliśmy ich trzy: Velilla, Puerta del Mar, San Cristóbal y La Herradura. Na każdej z nich znajdziecie leżaki (płatne dodatkowo) i prysznice a obok bary z owocami morza. Pamiętajcie jednak, że plaże w okolicach promenady są piaszczysto-żwirowe lub kamienisto-żwirowe dlatego warto pomyśleć o odpowiednim obuwiu. Amatorom równomiernej opalenizny polecamy wizytę na Playa Naturista de Cantarrijan. To co jednak łączy plaże w Almunecar to ich czystość. Dotyczy ona zarówno samych plaż, morza jak i promenady. Popołudniowy spacer w promieniach zachodzącego słońca był dla nas idealnym sposobem na odpoczynek po zwiedzaniu.

Czym nas zaskoczyło Almunecar?

Spacerując po Almunecar można nacieszyć oko typową architekturą Andaluzyjskich miasta. Znajdziecie tutaj wąskie uliczki, większe i mniejsze placyki po których przyjemnie nam się spacerowało. Ale to nie jedyne atrakcje jakie przygotowało miasteczko… Jeśli chcielibyście spacer połączyć ze zwiedzaniem w Almunecar uda się to Wam zrobić bez problemu. Poniżej lista miejsc które warto naszym zdaniem odwiedzić:

Rzymski akwedukt w Almuñecar

Akwedukt oraz łaźnie to jedne z najstarszych i najlepiej zachowanych tego typu obiektów w Andaluzji. Za czasów Rzymian akwedukt miał między innymi za zadanie dostarczać wodę do Fabryki Solanek, a także zaopatrywać w wodę pobliskie pola. Wstęp bezpłatny.

Park botaniczny El Majuelo i Factoria de Salazones w Almuñecar

Park El Majuelo (Parque Botánico El Majuelo) znajduje się na Avenida Europa, naprzeciwko głównego biura informacji turystycznej.  Specjalny mikroklimat śródziemnomorskiego Almuñécar sprawia,  że ​​jest to idealne miejsce dla subtropikalnych gatunków botanicznych. Na terenie parku znajduje się Factoria de Salazones, czyli starożytne przetwórstwo ryb. Aktualnie miejsce na pierwszy rzut oka przypomina zawiły labirynt. To dziesiątki prostokątnych pomieszczeń w których dawniej wykonywano czynności od mycia i solenia ryb, przez prace administracyjne i magazynowe. Badania archeologiczne wykazały, że fabryka działała od końca V w.p.n.e. do przełomu I i II w.p.n.e. Z mostu nad wykopaliskiem zobaczycie ówczesną sieć wodociągów. Co ciekawe jest to jedna z najstarszych fabryk solankowych i ryb w Andaluzji. Wstęp bezpłatny.

Kościół Wcielenia w Almuñecar

Kościół Wcielenia w Almuñecar został zbudowany pod koniec XVI wieku. Jest pierwszą świątynią w prowincji Granada kończącą ze stylem budownictwa Mudejar, najbardziej charakterystycznego dla regionu Andaluzji na przełomie epok Średniowiecza i Renesansu.

Zamek San Miguel

Castillo de San Miguel, znany również jako Zamek San Miguel (Zamek Świętego Michała) wznosi się wysoko na wzgórzu nad Starym Miastem Almuñécar. Otoczony bielonymi domami w dzielnicy San Miguel, wybudowany przez Fenicjan, za czasów rzymskich pełnił funkcję fortecy. Chociaż nie jest to ogromny zamek, jest w bardzo dobrym stanie. Wewnątrz znajduje się małe muzeum z makietą tego, jak kiedyś wyglądał zamek i obszar wokół niego. Aby się do niego dostać, można wybrać trasę bocznymi uliczkami Starego Miasta, skorzystać z wejścia w pobliżu plaży San Cristoba lub ulicą wzdłuż ogrodu botanicznego El Majuelo. Wstęp płatny. Dorośli: €2,35     Dzieci: €1,60

Atrakcje dla dzieci

Jeśli wybieracie się do Almuñecar z dziećmi, warto zajrzeć do Parku Ornitologicznego Loro Sexi w Almuñecar, gdzie możecie podziwiać wielokolorowe papugi, tukany, kakadu, łabędzie, kaczki, pawie, a także żółwie, lemury i wiele innych w otoczeniu egzotycznej roślinności, morskie zwierzęta będzie można podglądać w akwarium morskim, gdzie największe wrażenie zrobi panoramiczny tunel o długości 17 metrów. A jeśli plaża i morze się znudzą, w Almuñecar znajdziecie park wodny Aquatropic.

Dlaczego  warto wybrać Almuñecar?

Almuñecar wybraliśmy głównie dlatego, że zależało nam na miejscu, w którym prócz wypoczynku, będziemy mogli pospacerować delektując się klimatem hiszpańskiego miasteczka. Almuñecar było też dla nas bardzo dobrą bazą wypadową na zwiedzanie, chociażby takich miejsc jak Granada, Ronda, Caminito del Rey. Spacery po promenadzie okazały się też cudownym pomysłem po wieczornym objadaniu. Odnieśli też wrażenie, że ceny były tu nieco przyjemniejsze niż w innych kurortach.

3 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 19 =