Ibiza port
Europa Hiszpania Ibiza

Jedna noc w Ibizie – zwiedzanie stolicy wyspy

Z czym głównie kojarzy się Ibiza? Z imprezami. Latem szturm na wyspę rozpoczynają amatorzy nocnych imprez i świetnej zabawy. Znajdziecie tu miejsca bardziej ekstrawaganckie, ale i takie z wakacyjnym klimatem, gdzie będzie można potańczyć nad basenem w kostiumach kąpielowych. Miłośnicy imprez nie powinni narzekać. Ofertę klubów warto sprawdzić na stronie, w niektórych prowadzone są imprezy tematyczne, więc przed wyjazdem na wyspę, warto zaplanować zabranie odpowiedniej garderoby😊. Rozrywkowe oblicze Ibizy jest z całą pewnością najbardziej znane. Jeśli jednak będziecie chcieli poznać Ibizę bliżej, przekonacie się, że rozrywka to nie jedyne, co ma do zaoferowania, zwłaszcza jeżeli zaplanujecie swój pobyt po za sezonem.

AirCashBack - uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

 Jedna noc w stolicy Ibizy, mieście Eivissa

Po całodziennym rejsie naszym jachtem z Majorki, wreszcie dopłynęliśmy na Ibizę. Mieliśmy tutaj tylko jedną noc więc od razu wybraliśmy się na zwiedzanie starówki.

Ibiza
Do Ibizy dopłynęliśmy w promieniach zachodzącego słońca

Otoczona obronnymi murami Eivissa to jedno z najstarszych miast Europy, które szczyci się długą i bogatą historią. Przyjemnie się je zwiedza, bo w sumie nie sposób się w nim zgubić. Za orientacyjne punkty posłuży oczywiście port i najstarsza część Evisy – Dalt Vila (wpisana na listę UNESCO), co dosłownie oznacza “górne miasto” z dominującą nad nim wieżą katedry.

 

Panorama Evisy nocą
Ibiza
Klimatyczna część starego miasta. W oddali port.
Niektóre z jachtów stojących w porcie potrafią zrobić wrażenie

Wizyta w porcie to okazja to podziwiania jachtów z całego świata, ale i możliwość wybrania się na Formenterę, wyspę, która sąsiaduje z Ibizą. Połączenia tam i z powrotem w zależności od statku trwa ok. 25 min.- 1 godz. Płynąć na Formenterę można podziwiać panoramę Dalt Vila od strony morza.

Dalt Vila na Ibizie

Dalt Vila dla mnie wyglądało nieco jak muzeum pod gołym niebem. Spacerując po mieście, co krok mijałam tablice informacyjne z pomocniczymi szkicami, które nakreślają historię miasta.  Znajdziecie tutaj istny labirynt uliczek i sporo platform widokowych skąd podziwiać będziecie mogli panoramę Evisy. Zwiedzają stolicę warto przygotować się na różnice wysokości, czeka was trochę wchodzenia pod górę ;-). Serce Dalt Vila to katedra i zamek.

Gwiazdy nad katedrą w Evisie

Jeśli będziecie chcieli wejść do środka katedry, pamiętajcie o odpowiednim ubiorze. Zwiedzając stolicę Ibizy, warto wybrać się na spacer wzdłuż murów obronnych. Po spacerze, amatorów zakupów, powinna zaciekawić strefa handlowa Passeig de Vara de Rey, gdzie po obu stronach bulwaru skupiają się butiki, liczne kawiarnie i restauracje.

Statua Vara de Rey

Za to smakoszom kawy polecam usiąść w jednej z klimatycznych knajpek w centrum miasta.

Evisa wieczorem

Na początku czerwca Evisa urzekła mnie spokojem i klimatyczną atmosferą niewielkiego zabytkowego miasteczka. W szczycie sezonu stolica Ibizy niemalże pęka w szwach od barwnego tłum turystów z całego świata, którzy chętnie przyjeżdżają tu, by pobawić się w dyskotekach i barach, a niektórzy po to, by spotkać miłość swojego życia lub partnera do wieczornych eskapad😊

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =