Lanzarote
Hiszpania Lanzarote

5 powodów dla których zakochasz się w Lanzarote

Lanzarote jest niewielką wyspą wchodzącą w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich. Od Polski dzieli ją ponad 5 godzin lotu. I te 5 godzin wystarczy, żeby znaleźć się w całkowicie innym miejscu, w którym łatwo można się zakochać. Poniżej 5 powodów, dla których warto pomyśleć o wakacjach na Lanzarote.

AirCashBack - uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Niesamowity krajobraz

Nie ma chyba drugiego takiego miejsca położonego tak blisko Europy z tak niezwykłym krajobrazem, niemal nie z tego świata.

Lanzarote góry
Piękne krajobrazy na Lanzarote

Wulkany Lanzarote

Marsjański krajobraz Lanzarote

Wulkaniczne stożki, których jest na Lanzarote ponad 300 o czerwonych i czarnych grzbietach, sprawiają, że krajobraz wyspy wydaje się taki niezwykły, niemal marsjański.

Architektura jedyna w swoim rodzaju

Proste białe domki o zielonych lub niebieskich okiennicach, to element, który niemal natychmiast rzuca się w oczy po przybyciu na Lanzarote. Swój unikatowy charakter wyspa zawdzięcza jednemu człowiekowi – Cesarowi Manrique. Artysta, malarz, architekt, który urodził się na wyspie, większość swojego życia poświęcił na jej projektowanie. Miał jeden cel – sprawić, by Lanzarote było miejscem wymarzonej podróży każdego turysty. Choć zmarł tragicznie w wypadku samochodowym w 1992 roku, jego ducha czuć na wyspie do dzisiaj. Turystom przypominają o tym liczne atrakcje wyspy, których twórcą jest Manrique.

Wybrzeże Lanzarote
Playa Blanca – polecamy!

Atrakcje nie z tej ziemi

Park Narodowy Timanfaya
Gorąca ziemia podgrzewa wodę do postaci pary wodnej w zaledwie kilka sekund

Lanzarote jest niewielką wyspą, która zaskoczy Was swoim potencjałem. Koniecznie odwiedźcie Park Narodowy Timanfaya (przydatne info tutaj), gdzie poznacie ognisty charakter wyspy i dowiecie się więcej o tym jak powstała.

 

Park Narodowy Timanfaya
Tak gorąco jest na wulkanie. Lepiej nie wkładać tam nogi:)

Jameos del Aqua,(przydatne info tutaj) to kolejne miejsce, które warto nanieść na mapę podróży po wyspie. Jaskinia jest zlokalizowana we wnętrzu jednego z najdłuższego tuneli wulkanicznych na świecie. Na jej dnie znajduje się jeziorko z krystalicznie czystą wodą, w której żyją miniaturowe krabiki albinosy.

Niedaleko od Jaemos del Aqua znajdziecie basen o nieregularnych kształtach z brzegiem i dnem pomalowanym na biało, gdzie może pływać jedynie król Hiszpanii. Biel i błękit wody znajdującej się w basenie kontrastuje z naturalnym krajobrazem tego miejsca.

Charco del los Clicos
Charco del los Clicos – szmaragdowe jezioro

Ogród kaktusów – Jardin de Cactus (przydatne info tutaj)to miejsce w którym znajdziecie ponad sto gatunków kaktusów przywiezionych na wsypę z całego świata. Niektóre z nich mają naprawdę niespotykane kształty i imponującą wielkość. Polecam to miejsce każdemu!

Charco del los Clicos, czyli szmaragdowe jezioro, które powstało w dawnym wulkanicznym kraterze.

Charco del los Clicos
Ekipa PoP na tle Charco del los Clicos

Jego kolor wywołany jest przez algi znajdujące się na jego dnie. Zieleń jeziora, czerń znajdującej się niedaleko plaży i błękit oceanu tworzą krajobraz, który na długo zostaje w pamięci.

 

Piękne plaże

Papagayo to położona w południowej części wyspy plaża otoczona klifami z drobnym piaskiem i niewielkimi falami. To idealne miejsce do kąpieli i plażowania. To nie jedyna plaża w tym rejonie. My naliczyliśmy ich aż 7. Jeśli znudzi Wam się plażowanie koniecznie wybierzcie sią na spacer, widoki Was oczarują.

Plaża Papagayo
jedna z urokliwych plaż zatoki Papagayo

Umiarkowany klimat

Papagayo
Widok z klifu górującego nad zatoką Papagayo

Na Lanzarote możecie wybrać się przez cały rok. Łagodny klimat, określany mianem „wiecznej wiosny”, przypadnie do gustu każdemu, kto unika wysokich temperatur.

One Response

  1. Wieczna wiosna brzmi kusząco 🙂 a te krajobrazy przypomniały mi o podróży po Islandii, tylko tam dołączony był do nich przeszywający wiatr i o wiele niższe temperatury niż u Was 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − pięć =