Palma de Mallorca
Europa Hiszpania Majorka Vlog

Palma de Mallorca – najlepsze miejsce do życia na Ziemi

To był nasz drugi dzień pobytu na Majorce i zarazem ostatni przed wypłynięciem z portu w Palmie na tygodniowy rejs po Balearach. Ponieważ oficjalny odbiór jachtu mieliśmy około 17:00, to postanowiliśmy przeznaczyć południe na zwiedzanie okolicy. Zapraszamy na relację.

AirCashBack - uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Palma de Mallorca – relacja wideo ze zwiedzania

Dzień zaczęliśmy od wymeldowania się z hostelu. Dlaczego hostel? Bo byliśmy w Palmie tylko dwie noce po przylocie z Modlina i była to najlepsza opcja jaką znaleźliśmy jeśli chodzi o lokalizację w pobliżu portu i oczywicenę. Nasz film dzieli się na dwie części, relacja z pobytu w hostelu i zwiedzanie katedry La Seu i okolicy portowej. Jeżeli chcecie zarezerwować pobyt w hostelu, który z pełnym przekonaniem polecamy, to tutaj macie nasz link afiliacyjny Booking – Hostel Fleming link. Zapraszamy na film i zachęcamy do subskrybowania naszego kanału.

Palma de Mallorca – najlepsze miejsce do życia

Właśnie tak! Palma uchodzi za jedno z najlepszych miejsc do życia na świecie wg różnych nieoficjalnych rankingów. Pisała o tym m.in. redakcja The Sunday Times, brytyjskiej gazety. Wpływa na to kilka czynników. Piękna starówka, mnogość miejsc rozrywki, lokalne knajpki, bliskość plaży i ogromnego portu gdzie parkują luksusowe jachty.

Stolica Majorki a także nieoficjalnie całych Balearów jest ogromnym ośrodkiem turystycznym. Warto się poszwędać po klimatycznych uliczkach tego urokliwego miasta. Jeżeli na Majorkę wybieracie się jedynie na pobyt poza Palmą to koniecznie wybierzcie się na jej zwiedzanie.

Katedra La Seu w Palmie

Ogromna gotycka świątynia jest najbardziej okazałą i charakterystyczną budowlą stolicy. Znajdziecie ją na wielu pocztówkach i zdjęciach w internecie. Mierzy 44 metry wysokości, 55 szerokości i 121 długości. Jej ogrom udało nam się uwiecznić na kilku zdjęciach. Bez wątpienia to wizytówka miasta i całej Majorki.

Katedra La Seu
Katedra La Seu od strony autostrady


Wewnątrz możecie liczyć na festiwal kolorów i światła dzięki witrażom o kształcie rozet. Największy z nich, zwany “gotyckim okiem” znajduje się nad głównym ołtarzem i ma średnicę niespełna 14 metrów! Nad głowami znajdziecie olbrzymi żyrandol autorstwa Gaudiego nawiązujący swoim kształtem do korony cierniowej.

Gotyckie Oko La Seu
Gotyckie Oko La Seu
Gotyckie Oko La Seu z innej perspektywy
Gotyckie Oko La Seu z innej perspektywy

Okolica katedry La Seu

Najbliższe otoczenie katedry to również wspaniałe miejsce na spacery. Na uwagę zasługuje El Parque del Mar znajdujący się pomiędzy murami La Seu i biegnącą równolegle autostradą. Jego największą część stanowi ogromny staw ze słoną wodą i wysoką na kilkanaście metrów fontanną. Dookoła biegnie spacerowa promenada. Jest zadbany trawnik, drzewa palmowe i ogólnie sporo zieleni.

Pałac Krolewski i katedra La Seu
Nasza nocna fotka panoramiczna pokazuje Pałac Krolewski i katedrę La Seu

W bezpośrednim sąsiedztwie katedry znajdziecie Pałac Królewski La Almudaina (Palacio Real de La Almudaina). Jest to pozostałość po arabskich władcach, którą później przejęli hiszpańscy królowie.

Staw przy pałacu
Staw przy pałacu

Klimatyczne wąskie uliczki

Kto lubi hiszpańską architekturę ręka do góry? Ja uwielbiam i nigdy nie mogę sobie odmówić pionowych zdjęć ukazujących ciasną zabudowę pięknych kamienic z oryginalnymi balkonami, okiennicami oraz zdobieniami. Poniższe dwa zdjęcia zrobiłem z bliskiej okolicy katedry La Seu. Na pewno traficie tu jeżeli zachcecie odwiedzić Bar Dia, gdzie podają bardzo dobre owoce morza. To niepozorne miejsce jest oblegane przez “lokalersów”. To była dla nas wystarczająca rekomendacja aby wejść. I w sumie byliśmy tam 3 razy 🙂

Klimatyczne uliczki Palmy w okolicy La Seu
Klimatyczne uliczki Palmy w okolicy La Seu
Klimatyczne uliczki w Palmie
Klimatyczne uliczki w Palmie

W Palmie byliśmy zdecydowanie za krótko i dotyczy to także naszego całego pobytu na Majorce. Były to przecież tylko 3 dni przed i po rejsie. No cóż, jest niedosyt i trzeba wrócić. Mam nadzieję, że podobał się film i wpis.

2 Responses

  1. Katedra oraz te piękne niesymetryczne uliczki zrobiły na mnie największe wizyty podczas wizyty w Palmie. Oczywiście zamierzam się tam wybrać raz jeszcze, jak tylko pogoda się poprawi.

  2. Palma to idealne miejsce turystyczne, ale czy do życia, to już nie bardzo mogę się zgodzić 😉 Myślę, że lokalsom nie jest wcale do śmiechu od ilości turystów, którzy się tam przewijają, no, chyba że patrzą przez pryzmat pieniądza, to już nieco zmienia postać rzeczy. Mimo wszystko miasto jest przepiękne, podobnie jak i panujący tam klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − jeden =