Wyspa Cabrera rezerwat
Europa Hiszpania Majorka Vlog

Wyspa Cabrera – pomysł na ekscytującą wycieczkę z Majorki

Baleary to jeden z chętniej odwiedzanych przez turystów archipelagów. W jego skład wchodzi m.in. piękna i różnorodna Majorka, roztańczona Ibiza (więcej tutaj) oraz spokojna i dzika Minorka. Każda z wysp ma wiele do zaoferowania, znajdziecie na nich zarówno duże jak i bardziej kameralnej hotele, restauracje, bary, dyskoteki a nawet aqua parki. Słowem, każdy odkryje tutaj coś dla siebie. A co jeśli bliżej Wam jednak do klimatów mniej komercyjnych, bardziej dzikich lub po prostu już teraz planujecie wybrać się z Majorki na jeden dzień na morską wycieczkę i nie wiedziecie gdzie. Jeśli to co napisałam powyżej odnosi się do Was, to polecam Cabrerę i nie chodzi tu o piłkarza hiszpańskiego Airam López Cabrera, a o wyspę położoną na południe od Majorki.

 

Relacja wideo z rejsu na Cabrere

Jak zawsze, tak i tym razem sfilmowaliśmy całą naszą wycieczkę abyście mogli na własne oczy zobaczyć jak to wszystko wygląda i zaplanować własne zwiedzanie wyspy. Koniecznie zasubskrybujcie kanał jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście – ciśniemy do 1000 subskrypcji 😉

AirCashBack - uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Dlaczego warto odwiedzić Cabrerę?

Cabrera to największa wyspa w Archipelagu o tej samej nazwie będącego Pakiem Narodowym, ma zaledwie 17 km2. Dawniej wyspa była rezydencją władców, później przez długie lata odcięta od świata, była idealnym miejscem zesłań więźniów politycznych oraz kryminalistów. Swoją nazwę wyspa zawdzięcza kozom, które kiedyś licznie ją zamieszkiwały. Dzisiaj Cabrera to idealne miejsce na wypoczynek, piesze wędrówki i nurkowanie. Na stałe na wyspie mieszka ok. 50 osób, które związane są głównie z obsługą ruchu turystycznego wyspy.  Głównymi mieszkańcami Cabrery są zwierzęta, ptaki – w marcu i listopadzie na terenie parku można zaobserwować wiele rzadkich gatunków. Miłośnicy jaszczurek, powinni być zachwyceni – na terenie parku żyje około 80% wszystkich gatunków występujących na wyspach.

Cabrera od strony morza
Cabrera od strony morza

Jak dostać się na Cabrerę?

Cabrera to miejsce do którego dostaniemy się drogą morską. Aby móc odwiedzić Cabrerę trzeba uzyskać specjalne pozwolenie, by odwiedzić port, zamek i dopłynąć do brzegów wyspy.  Po przybiciu do niewielkiego portu znajdziecie kantynę i toaletę. Z portu warto od razu ruszyć w górę do zamku. Ze szczytu rozpościera się widok na inne wyspy Archipelagu Cabrera.

Zamek na Cabrerze
Zamek na Cabrerze

O pozwolenie należy ubiegać się odpowiednio wcześnie, jakieś 3-5 dni od złożenia deklaracji, otrzymamy stosowne pozwolenia. Za brak pozwolenia grożą wysokie kary. Jeśli będzie wybierać się na wyspę w sezonie wakacyjnym, warto pomyśleć o nim z wyprzedzeniem. Archipelag jest chętnie odwiedzany przez żeglarzy i nurków, a wyspę jednocześnie może odwiedzić do 50 łodzi.  Nasze wakacje spędzaliśmy pływając jachtem po Balearach. Cabrera była dla nas miłym przystankiem przed rejsem w stronę Ibizy. Jeśli będziecie spędzać wakacje na Majorce w ofercie lokalnych biur znajdziecie propozycję rejsów na Cabrerę. Inne ciekawe miejsca to Cova Blava, czyli błękitna grota znajdująca się w zatoce Vala Gandulf. Nocny postój jachtu na bojce kosztuje około 200 Euro.

Cabrera nie jest typowo turystycznym miejscem, ale jeśli chcielibyście odpocząć od zatłoczonych kurortów, warto tu się wybrać. Oprócz miejsc, które możemy zwiedzać pieszo lub z użyciem pontonu, będziecie tu mieli możliwość nurkowania w krystalicznie czystych wodach. Oczywiście wszystko za zezwoleniem odpowiednich władz.

Strona oficjalna parku: http://reddeparquesnacionales.mma.es/parques/cabrera/index.htm

Strona oficjalna turystyki na Cabrerze: http://www.cabrera.islasbaleares.com/index_es.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 14 =