Lifestyle Porady i lifestyle

Antek w podróży – wywiad z blogerem z antekwpodrozy.pl

Jakiś czas temu spotkałem się w Warszawie z Przemkiem z bloga “Antek w podróży” w celu przeprowadzenia wywiadu przed kamerą. Kumplujemy się już od dłuższego czasu dzięki mediom społecznościowym, ale kilka razy byliśmy również na piwie przy okazji przyjazdów Przemka z Gliwic do stolicy, gdzie odwiedza rodzinę. Obydwaj nie mamy doświadczenia medialnego przed kamerą, więc był delikatny stresik i kupa śmiechu, ale jak już zaczęliśmy to wyszło całkiem naturalnie i sprawnie, co możecie sami ocenić oglądając poniższy film.

AirCashBack - uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Mój pierwszy wywiad z autorem bloga “Antek w podróży”

Jak tanio podróżować nawet 100 dni w roku?

Przemek odpowiedział między innymi o tym w jaki sposób organizuje sobie czas dzięki któremu może być w podróży nawet od 50 do 100 dni w roku. Kolega bloger jest prawdziwym pasjonatem podróżowania a także znawcą systemów rezerwacji biletowych i noclegowych. Dzięki swojej determinacji oraz zaawansowanej znajomości materii podróżniczej logistyki ma zaplanowanych wiele podróży do przodu, ale jak mówi, jest otwarty również na tzw. spontan.

“Antek w podróży” opowiada również o swoich najciekawszych wyjazdach (na dzień wywiadu). Przemek poleca między innymi piękną widokowo Szkocję oraz Stany Zjednoczone Ameryki gdzie odwiedził miejsca, które od dawna były zapisane na jego liście marzeń. Rozmawialiśmy również o jego podróży do Iranu oraz tolerancji.

Kulisy prowadzenia bloga “Antek w podróży”

Poruszyliśmy także temat kulisów prowadzenia bloga “Antek w podróży”. Jak się przekonacie, wszystkie czynności z tym związane jak pisanie artykułów, selekcja i obróbka zdjęć, montaż filmów, publikacje itd. to praktycznie dodatkowe pół etatu. Trzeba dużej konsekwencji aby robić to regularnie, sam o tym najlepiej wiem. Czasem doba jest po prostu za krótka.

Bezpieczeństwo w podróży

Zawsze interesuje mnie temat bezpieczeństwa w podróży, chyba zboczenie zawodowe. Zwracam uwagę szczególnie na kwestię ubezpieczenia osobistego, ubezpieczenia bagażu a szczególnie sprzętu foto i wideo. Jak do tego tematu podchodzi “Antek”? Zazwyczaj w miejscach gdzie nocuje nie ma sejfu. Korzysta i poleca korzystać z ubezpieczeń podróżniczych bo nigdy nic nie wiadomo. Sytuacji niebezpiecznych stara się unikać, choć w Filadelfii był świadkiem strzelaniny gangów. Na szczęście obserwowanej z bezpiecznej odległości.

Zapytany o podróżnicze marzenia, odpowiada, że życzy sobie jedynie tego, żeby z każdego wyjazdu wrócił cały i zdrowy. A więc tego Ci życzymy a na dokładkę wielu pięknych podróży i rozwoju bloga.

Wszystkich zainteresowanych przygodami Przemka, relacjami i zdjęciami z podróży, zapraszamy pod adres: antekwpodrozy.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − dwanaście =