Porady i lifestyle

Ogólnopolskie Badanie Podróżników – relacja z konferencji i raport

17 grudnia 2019 r. uczestniczyliśmy w konferencji poświęconej prezentacji wyników projektu Ogólnopolskie Badanie Podróżników. To pierwsza edycja tego ciekawego badania i już wiemy, że na wiosnę 2020 planowana jest kolejna.

AirCashBack - uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Sponsorzy badania, Soliści – podróże poza utartym szlakiem oraz MANDS Badania Rynku i Opinii przygotowali wyniki w oparciu o grupę 6.500 respondentów, co jest bardzo imponującym wynikiem jak na pierwszą edycję badania.

Dlaczego się badamy?

Rodzimy rynek turystyczny oraz poziom dobrobytu rośnie rok do roku. Nic więc dziwnego, że wszyscy poszukujemy wartościowych informacji statystycznych, podobnych do tych, którymi dysponują najwięksi tour operatorzy. Cała branża a szczególnie sponsorzy badania są zainteresowani tym gdzie i jak jeździmy. Kto nas inspiruje oraz co najważniejsze kim jest polski podróżnik? Badanie jest świetną okazją aby odpowiedzieć na te i wiele innych pytań. Ogólnopolskie Badanie Podróżników to nie tylko bardzo dobra akcja PR po stronie organizatorów ale naprawdę świetnie wykonana praca i doskonała baza wiedzy dla wszystkich zainteresowanych.

Wyniki Ogólnego Badania Podróżników

To co najważniejsze, wyniki badania możecie zobaczyć tutaj.

▶️Profil polskiego podróżnika to, uwaga uwaga, kobieta w wieku 25-34 lata z miasta powyżej 500 tys. mieszkańców, zajmująca stanowisko kierownicze.
▶️Najczęściej jeździmy z partnerem lub partnerką na ok. 7 dni lub weekendowo.
▶️Inspirację czerpiemy od znajomych z Facebooka lub blogów podróżniczych. Ciekawe, ciekawe…

Co dalej z Ogólnopolskim Badaniem Podróżników?

Organizatorzy w trakcie konferencji zapowiedzieli drugą edycję zaplanowaną na marzec 2020. Zakres będzie podobny, metodologia dopracowana a ilośc respondentów prawdopodobnie większa. Można się więc spodziewać nie tylko lepszej jakości wyników, ale także możliwości porównania niektórych z nich w czasie. Dla mnie osobiście są to bardzo ciekawe dane, które będę śledził.

Ambasadorami badania, którzy uczestniczyli w konferencji byli Aleksander Doba oraz Tomasz Habdas –  blog “W Szczytowej Formie“. Weźmiecie udział w II edycji projektu “Ogólnopolskie Badanie Podróżników”? Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + sześć =