Dokąd wyjechać?
Porady

5 sprawdzonych pomysłów na majówkę 2018 za granicą

Majówka zbliża się wielkimi krokami. W tym roku biorąc 3 dni urlopu można mieć aż 9 dni wolnego. Część z Was pewnie odlicza dni do upragnionego wyjazdu, część wciąż zastanawia się gdzie i jak wykorzystać wolne w kalendarzu dni. Pomysłów na majówkę jest wiele. Część z Was organizuje ją we własnym zakresie, część korzysta z gotowej oferty, którą kupuje dużo wcześniej, część czeka do ostatniej chwili, ciągle zastanawiając się co wybrać. Tym najmniej zdecydowanym, spieszymy z pomocą 😉 Poniżej subiektywna lista miejsc, na które warto spojrzeć planując majówkę, jeśli zdecydujecie się na wyjazd z biurem podróży.

AirCashBack - uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Grecja

Widok na panoramę Rethymnonu ze słynnej Fortezzy
Widok na panoramę Rethymnonu ze słynnej Fortezzy

Grecja, a zwłaszcza wyspy greckie idealnie sprawdzą się na majowy wyjazd. Ze swojego doświadczenia polecam Rodos i Kretę. Oba miejsca sprawdzą się idealnie zwłaszcza dla tych z Was, którzy myślą o połączeniu zwiedzania z wypoczynkiem. Takiemu połączeniu będzie też sprzyjała temperatura, która powinna wynosić około 23 stopnie. Wybór Krety lub Rodos to dobry pomysł na rodzinny wypoczynek. Na plus jest krótki czas lotu i na ogół krótki czas przejazdu z lotniska do hotelu. Ułatwi to podróż z najmłodszymi turystami. Nie powinien też na tych wakacjach bardzo ucierpieć Wasz portfel, bo chociaż ceny na weekend majowy potrafią zaskoczyć, to łatwiej tu o przyjemniejszą cenowo ofertę. Pamiętajcie, że od stycznia 2018 w Grecji od obowiązuje podatek turystyczny, który będzie trzeba zapłacić na miejscu.

Czas lotu około 3 godziny

Średnia temperatura 22

Cena: ok. 2300 zł / hotel *** / śniadania i obiadokolacje

Muzeum Morskie w Chanii na Krecie
Muzeum Morskie w Chanii na Krecie

 Panorama Rethymnonu raz jeszcze

Panorama Rethymnonu raz jeszcze

 


Hiszpania – Wyspy Kanaryjskie

W maju pogoda w Hiszpanii nie powinna Was zawieść, zwłaszcza w południowej części kraju. Chociaż temperatura wody może nieco przypominać nasz Bałtyk latem, co nie do końca może sprzyjać kąpielom, to na brak słońca nie powinniście narzekać. Prócz plaż na Costa del Sol będziecie mogli podziwiać hiszpańskie miasta takie jak Sewilla, Kordoba, Grenada… Smaczne jedzenie i szeroki wachlarz atrakcji dla dzieci (oczywiście zależy od hotelu) będą sprzyjały rodzinnemu wypoczynkowi.

Czas lotu około 4 godziny

Średnia temperatura 24

Cena ok. 2614zł/hotel ****/śniadania

Oczywiście trzeba wspomnieć o Wyspach Kanaryjskich, gdzie klimat wiecznej wiosny, smaczne jedzenie i ładne plaże, powinny spodobać się każdemu, kto liczy na prawdziwy relaks. Tym z Was, którzy ceną sobie mniejsze hotele, polecam spojrzeć na Lanzarote (okolice Playa Blanca), miłośnikom aktywnego wypoczynku polecamy Teneryfę.

Czas lotu około 5,5 godziny

Średnia temperatura 26

Cena: 3500zł/hotel ***/śniadania i obiadokolacje

Santa Cruz - stolica Teneryfy
Santa Cruz – stolica Teneryfy
Masca pośród gór Teno. Zwana także Machu Piqchu Teneryfy
Masca pośród gór Teno. Zwana także Machu Piqchu Teneryfy

 

 

Klimatyczny dom w La Lagunie na Teneryfie
Klimatyczny dom w La Lagunie na Teneryfie

 

Cypr

Sezon turystyczny na Cyprze trwa w zasadzie cały rok. Jeśli marzy Wam się błogie lenistwo albo zwiedzanie i błogie lenistwo, to tygodniowy wyjazd na Cypr powinien wszystkie te marzenia spełnić. W tym czasie na Cyprze będzie sporo zieleni, słońca, a smakoszy powinna zachęcić przepyszna kuchnia.

Czas lotu ok. 3 godzin

Średnia temperatura 25

Cena: 3400zł/hotel ***/ śniadania

Charakterystyczne klify na Cyprze
Charakterystyczne klify na Cyprze

Maroko

Zimny kraj gorącego słońca, którego zwłaszcza w Agadirze nie brakuje. Agadir to idealny kurort dla wszystkich tych, którym marzy się długa plaża z promenadą idealną do spacerów… Pamiętajcie, że woda nieco chłodniejsza, ale takie już blaski i cienie wakacji nad oceanem. Amatorów zwiedzania Maroko powinno oczarować! Jeśli więc możecie wyrwać się na dłużej i pomyślcie o Maroku, to weźcie pod uwagę połączeniu zwiedzania z wypoczynkiem. Pamiętajcie, że aby wybrać się do Maroka konieczny będzie ważny m.in. 6 miesięcy paszport.

Karawana na pustynie przy zachodzącym słońcu <3
Karawana na pustynie przy zachodzącym słońcu <3
Muzykalne Maroko
Muzykalne Maroko

Czas lotu ok. 5,5 godziny

Średnia temperatura 23

Cena za osobę od 2500 zł/hotel ***/ śniadania i obiadokolacje

Charakterystyczne zabudowania Maroka
Charakterystyczne zabudowania Maroka

 

Emiraty Arabskie

Emiraty Arabskie zamykają zestawienie. Jeśli myślicie o plażowaniu i wysokiej temperaturze oraz stosunkowo krótkim czasie lotu to zerknijcie na ofertę wypoczynku w Emiratach Arabskich. Co ciekawe koszt wyjazdu do Emiratów Arabskich wcale aż tak bardzo nie odbiega od wakacji np. na Wyspach Kanaryjskich. Jeśli zdecydujecie się na wyjazd właśnie tam, koniecznie sprawdźcie czy macie ważny paszport.

Czas lotu ok. 5,5 godziny

Średnia temperatura 39

Cena za osobę od 3.300 zł / hotel *** / śniadania

 

Ciekawi jesteśmy Waszych pomysłów na weekend majowy. Koniecznie napiszcie, gdzie sami się wybieracie i co sami polecacie.

0 Responses

  1. ja sie wybieram w tym roku z Party Camp do Chorwacji i juz sie nie moge doczekać :d

  2. ja sie wybieram w tym roku z Party Camp do Chorwacji i juz sie nie moge doczekać :d

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 1 =