Jak się spakować
Porady

Jak spakować się na wyjazd – 7 prostych i sprawdzonych porad

Pakowanie to koszmar! Nie cierpię się pakować! Zapłacę, tylko niech ktoś to zrobi za mnie!… – jeśli jesteś autorem podobnych słów, to już spieszę na ratunek. Dla mnie kiedyś pakowanie na wyjazd było istną drogą przez mękę. Kiedy już doszłam do porozumienia z samą sobą, okazywało się, że nie mogę dopiąć walizki. Na szczęście podobne sytuacje mam już za sobą! Poniżej 7 moich sposób na pakowanie.

AirCashBack - uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot
  1. Sprawdź pogodę. Niby oczywista rzecz, ale tak mało osób o tym pamięta, a to w dużej mierze definiuje rzeczy, które powinny znaleźć się w naszej walizce. Jeśli wybieram się w podróż, w której będę zmieniała lokalizacje i pokonywał spore odległości sprawdzam, czy zmienia się pogoda.  Zamiast zabierać dużą ilości ciepłych ubrań, myślę o ubieraniu się “na cebulkę”.
  2. Dobierz ubranie do tego, co będziesz robić. Jeśli wybieram się na zwiedzanie i wiem, że codziennie będę w innym miejscu, wybieram ubrania pod kątem miejsc, w których będę.  Sprawdzam też jaki ubiór obowiązuje przy zwiedzaniu tych miejsc. Na przykład czasami zakryte ramiona i kolana to minimum. Czasem nawet sporządzam listę ubrań dopasowanych do poszczególnych dni.
  3. Połącz ubrania w zestawy. Wierz mi zdecydowanie ograniczy to ilość zabieranych rzeczy! Zamiast zabierać 8 koszulek, które do niczego nie będą Ci pasować, zabierz te które łatwo połączysz z ulubionymi spodniami. Staram się, żeby do jednych spodni pasowały 3 koszulki. To samo tyczy się dodatków, wybieram te które dopasuje do większości stylizacji.
  4. Uniwersalne rzeczy. Praktycznie na każdą podróż zabieram ze sobą szal, w stonowanym kolorze, który pasuje w zasadzie do wszystkiego. Idealnie sprawdza się jak w autokarze zbyt mocno działa klimatyzacja, ale i jako dodatek do sukienki przy kolacji. Podobnie działa materiałowa torba, która świetnie sprawdzi się na plaże, a w walizce zajmuje niewiele miejsca.
  5. Przelej kosmetyki do mniejszych pojemników. Można takie kupić, np. w Rossmanie lub Tigerze. Jeszcze lepiej kupić np. szampony w saszetkach. Dzięki temu zaoszczędzam miejsce i bagaż od razu robi się lżejszy 😉
  6. Zabieraj rzeczy wygodne, w których chętnie chodzisz. Zabieranie sukienki, której nigdy nie nosisz, bo jest Ci w niej niewygodnie nie ma sensu. To są twoje wakacje, wypoczynek, relaks… Naprawdę chcesz zabierać ubranie, w którym źle się czujesz 😉
  7. Unikaj zabierania rzeczy – “na wszelki wypadek”, “a może się przyda”. Zabieranie parasolki, choć wiesz, że szansa opadów jest znikoma lub zabieranie 3 par sandałów, na wypadek, gdyby 2 pozostałe miały się rozkleić… Niektóre z tych rzeczy łatwo będzie można kupić na miejscu.

 Zobacz także nasz film o podstawowych zasadach dotyczących lotu samolotem

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 10 =